w Koło Lasu

Po długich tygodniach 👑 przygotowań, planowania programu i tras, poszukiwaniu ekspertów, rekrutacji, w końcu ZACZYNAMY projekt „wKoło🛞 Lasu🌳”, organizowany przez Lasy Państwowe, w ramach konkursu : „Sportowa natura”.
🚵‍♂️🚵🚵‍♂️🚵🚵‍♂️🚵🚵‍♂️🚵🚵‍♂️🚵🚵‍♂️🚵
Spotykamy się przy ścieżce rowerowej w Szczawnicy. Przedstawiamy jeszcze raz założenia naszego 🌳projektu🌲, sprawdzamy rowery🚲, przekazujemy zasady bezpieczeństwa itp. Uczestnicy odbierają kolorowe koszulki z logami klubu i partnerów. Uczestników dzielimy na 3 grupy (podziękowanie dla ❤️ Bartosz Seco Suchecki)i pod bacznym okiem 😉 opiekunów ruszamy ścieżką rowerową 🚴🚴‍♀️do Jaworek. Trasa przebiega po drodze publicznej, dlatego też ostrożnie pedałujemy do celu. Przy wjeździe do Rezerwatu Biała Woda czekają na nas eksperci dzisiejszych zajęć: starszy specjalista służby leśnej Tomasz Dziedzic oraz podleśniczy leśnictwa Jaworki Jerzy Cygler. Zwartą grupą przejeżdżamy rezerwat, zatrzymując się w ciekawych miejscach, gdzie od ekspertów dowiadujemy się o strukturze lasów🌲, ochronie w rezerwacie, zamieszkujących gatunkach zwierząt, mamy możliwość zobaczyć bobrowisko, żeremie 🦫. Teraz trochę pod górę🦵, leśną drogą dojeżdżamy do świerkowej szkółki 🌲 leśnej. Tu dowiadujemy się, jak wygląda pielęgnacja ⛏ lasów oraz mamy możliwość samodzielnie przekonać, się jaka to ciężka, ale też i satysfakcjonująca praca. Dziękujemy bardzo naszym ekspertom, ❤️ Jerzy Piotr Cygler i ❤️Tomasz Dziedzic , za miłą atmosferę i profesjonalne zajęcia.
Wymagającym, szybkim zjazdem, wracamy na polanę 🌿 pod Rozdzielą, gdzie czekają nas zajęcia dotyczące biwakowania podczas wycieczek rowerowych. Rozkładanie namiotu ⛺️ – płachty, rozpalanie ogniska🪓, przygotowywanie posiłku🍲 i wiele innych ciekawych informacji.
Powrót, to już przyjemność – z górki. Przejazdy przez potok chłodzą nas w ten słoneczny ☀️ dzień i dostarczają dużo zabawy😍. Docieramy do Jaworek gdzie w Bacówce już czeka na nas przepyszny posiłek🥗, który bardzo szybko znika z talerzy. Zadowoleni i trochę zmęczeni wracamy do Szczawnicy – w nogach mamy 25 km wysiłku, w głowach nową wiedzę i trochę nowych umiejętności. Ale przede wszystkim sporo radości 😍 i satysfakcji👏… — w: Biała Woda, Pieniny.